Wraz z uruchomieniem zapisów na nasze zawody XTERRA Poland 2018 uruchomiliśmy projekt  XTERRA Swim-Bike-Run.

Co to takiego ?

Projekt XTERRA Swim-Bike-Run zakłada promowanie zawodów triathlonu w wersji terenowej oraz szeroko pojętej aktywności fizycznej poprzez cykl cotygodniowych treningów, których celem jest przygotowanie uczestników do zawodów głównych XTERRA Poland 2018 oraz imprez towarzyszących – XTERRA Swim oraz XTERRA Run.

Na zajęcia szczególnie zapraszamy osoby chętne, aktywne, które chcą się dobrze przygotować i planują wystartować w zawodach XTERRA Poland w roku 2018 oraz wszystkich tych, którzy jeszcze się zastanawiają i nie są do końca przekonani – My Was przekonamy!!! Jeżeli mieszkasz w Krakowie lub jego okolicach i jesteś miłośnikiem triathlonu zwłaszcza w jego odmianie terenowej to są to zajęcia właśnie dla Ciebie. Wszystkie treningi będą odbywać się na terenach Zakrzówek i okolice czyli tam, gdzie arena zmagań XTERRA Poland 2018.  Gwarantujemy dobrą zabawę, hektolitry wylanego potu, uśmiech na twarzach oraz satysfakcję i dobre przygotowanie do tej trudnej aczkolwiek bardzo ciekawej odmianie triathlonu. Zajęcia są bezpłatne!!!

XTERRA Swim

To zajęcia pływackie, które będą prowadzone w formie OPEN WATER nad zalewem Zakrzówek w okresie maj-sierpień i będą to bezpłatne treningi szlifujące formę pływacką. Przewidujemy również XTERRA Swim Camp – forma 3 dniowych pływackich konsultacji szkoleniowych poza Krakowem, które będą odpłatne – szczegóły pierwszego XTERRA Swim Camp 2018 już wkrótce. Przewidziane są różne poziomy zaawansowania.

XTERRA Bike

To zajęcia kolarskie (mtb), które odbywają się w weekendy (sobota lub niedziela) i mają formę głównie doskonalenia techniki jazdy w terenie po Zakrzówku i okolicach. Im bliżej zawodów tym bardziej będziemy podkręcać tempo na naszych treningach. Przewidziany jest podział na 2-3 grupy zaawansowania w zależności od poziomu i liczby osób na treningu w danym dniu. Przewidywany czas zajęć to 90-120 minut. Wymagany sprawny rower górski i oczywiście kask.

XTERRA Run

To zajęcia biegowe w terenie, które odbywają się w każdy wtorek na terenie Zakrzówka. Na treningach biegowych będziemy doskonalić umiejętności szybkiego poruszania w terenie w formie biegów krosowych i zabaw biegowych w terenie. Im bliżej sezonu startowego tym bardziej będziemy podkręcać tempo naszych kroków. Wymagane są buty do biegania w terenie oraz lampki czołowe w okresie jesienno-zimowym. Przewidywany czas zajęć to 60-90 minut. Przewidziany jest podział na 2 grupy zaawansowania w zależności od poziomu i liczby osób na treningu w danym dniu.
Za jakość i wysoki poziom merytoryczny-organizacyjny odpowiadają nasi trenerzy: Wojciech Mazurkiewicz i Marcin Błaszczyk. Już wkrótce szerzej przedstawimy osoby naszych trenerów.
Dla uczestników naszych cotygodniowych spotkań trenerzy przygotują niezapomniane chwile na łonie przyrody, wiele niespodzianek, konkursów,  gadżetów z asortymentu XTERRA. Szczegółowe informacje pojawiają się na bieżąco na naszym FB, zaglądajcie często.
Zajęcia odbywają się w każdym tygodniu ponieważ wychodzimy z założenia, że nie ma złej pogody – jest tylko nieodpowiednio dobrany strój 🙂 Tylko w szczególnych sytuacjach odwołujemy treningi o czym będziemy informować na bieżąco.

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *