XTERRA Swim-Run Camp

Strawczyn k/Kielc –  23-25.03.2018

Dla kogo ?

Dla wszystkich chętnych , którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat pływania i biegania oraz połączenia tych 2 dyscyplin w triatlhlonie. Przez trzy dni dostaniecie solidną dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat pływania i biegania w triathlonie i crosstriathlonie. W zależności od poziomu i liczby chętnych przewidujemy 2-3 grupy zaawansowania. Każda grupa będzie liczyć 6-7 osób , którą będzie zajmował się jeden trener. 

Przyjazd w piątek w godz. 16:00-17:00 , wyjazd w niedzielę po obiedzie.

Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy treningowe według stopnia zaawansowania głównie na pływaniu, na zajęciach biegowych wspólna będzie rozgrzewka i część techniczna , natomiast zadania główne zostaną przydzielone wg stopnia zaawansowania biegowego : 

Wstępny plan merytoryczny

Piątek – 23.03.2018

Przyjazd w  godz. 16:00-17:00 – zakwaterowanie 

 1. Godz. 17:15 – trening biegowy , rozruch + ćwiczenia techniki
 2. Godz. 19:00 – kolacja
 3. Po kolacji wykład na temat biegania : technika, kształtowanie wytrzymałości specjalnej pod kątem tri  lub inny temat wybrany przez uczestników.

Sobota – 24.03.2018

 1. Po śniadaniu ( trening pływacki w wodzie – technika pływacka )
 2. Po obiedzie ( trening biegowy na stadionie – technika + szybkość )
 3. Po kolacji – wykład teoria tri ( do wyboru : specyfika pływania open water, budowanie sezonu pod katem pływania, kształtowanie wytrzymałości ogólnej/specjalnej itp.) , indywidualne konsultacje i wymiana doświadczeń 

Niedziela – 25.03.2018

 1. Przed śniadaniem (trening pływacki – technika plus wytrzymałość) 
 2. Po śniadaniu ( trening biegowy w terenie – kros)
 3. Obiad – wyjazd po obiedzie

Kadra trenerska :

Wojciech Mazurkiewicz  – Trener Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, trener Pływania triathlonu oraz przygotowania motorycznego, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentant Polski na licznych zawodach pływackich, triathlonowych oraz biegowych, reprezentant Polskiej kadry narodowej juniorów w pływaniu oraz w triathlonie.  Organizator Xterra Poland. Czynny zawodnik. Zwycięzca Iron Man Diablak Triathlon 2017. 

Marcin Błaszczyk – Trener  mgr nauk o kulturze fizycznej AWF Kraków, trener II klasy w triathlonie i pływaniu, założyciel i główny trener w klubie YMCA Kraków (9 lat) , trener współpracujący z kadrami Polski w triathlonie, efektem jego pracy jest kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski w triathlonie , crostriathlonie ,  aquathlonie i duathlonie w różnych kategoriach wiekowych. Organizator  XTERRA Poland, czynny zawodnik. 

Andrzej Lachowski -Trener Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Trening specjalistyczny rozpoczął w 2000 r. i nieprzerwanie biega do dziś. Osiągnął klasę mistrzowską w biegach górskich. Na swoim koncie ma kilka medali Mistrzostw Polski, II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w drużynowych biegach górskich, by później jako senior zdobyć tytuł Mistrza Polski w biegach górskich. Z powodzeniem startował w maratonach, półmaratonach, jak i wielu krótszych biegach ulicznych na terenie Polski oraz Europy. Nadal jest czynnym zawodnikiem, a swoje zdobyte przez szereg lat doświadczenia z pasją i zaangażowaniem przekazuje innym.

Koszt uczestnictwa to 460 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Zapisz się!

Wpłata zaliczki w wysokości 200 zł do 15.03 jest równoznaczna z wpisaniem na listę uczestników. Zaliczkę wpłacamy na konto Stowarzyszenie Sport Bez Barier nr 51 1240 1444 1111 0010 5641 4335 , w tytule wpłaty „XTERRA Swim-Run Camp oraz  Imię i Nazwisko uczestnika. 

W ramach świadczeń każdy uczestnik ma zagwarantowane:

 1. Zakwaterowanie i pełne wyżywienie (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę)  miejsce zakwaterowania  – http://www.szafranowydwor.com.pl/
 2. Profesjonalną  opiekę trenerską 
 3. 2 jednostki pływackie na basenie  – czas trwania ok. 80’
 4. 2 jednostki biegowe ( na stadionie i w terenie)
 5. 1 jednostka ogólnorozwojowa + 1 wykład teoria
 6. Gadżet (upominek) od organizatora  XTERRA Poland 

Za dodatkową opłatą:

 1. Pomiar zakwaszenia krwi i ustalenie stref biegowych w oparciu o lactate: test Żołądzia
Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *