ZWIEDZAJ KRAKÓW

Dzień dobry w Krakowie!

Kraków jest miastem i miejscem wyjątkowym, które oferuje odwiedzającym – turystom, podróżnikom, pielgrzymom czy sportowcom szereg atrakcji – dla oka, ducha i… pełnego brzucha 🙂 Bez względu na to czy na zwiedzanie miasta mamy dwie godziny czy dwa dni – Kraków zdąży zachwycić swoim urokiem – o każdej porze dnia, nocy i bez względu na pogodę.

Kraków jest miastem tradycji, nauki i kultury, malowniczych ulic i uliczek, z których każda posiada własną ciekawą historię, kilka restauracji, kawiarenek czy muzeów. Oprócz tego, Kraków proponuje wyjścia do kina, teatru czy filharmonii. Zaprasza biegaczy i rowerzystów, a nawet tych, którzy lubią podróże małymi promami i chcieliby zaznać uroków popołudniowej kawy podczas rejsu z Krakowa do Tyńca.

Co warto zobaczyć?

W zależności od preferencji turystów Gród Kraka oferuje zwiedzanie starego miasta, krakowskich – różnorodnych, barwnych dzielnic (Kazimierz, Podgórze) spacerem czy meleksem; zaprasza do zapoznania się z szeregiem zabytków, kościołów, muzeów (wiekowych czy tych bardziej nowoczesnych), Sukiennic ozdabiających duży i piękny Rynek krakowski, Wawelu czy też zachęca do wycieczki za miasto. Solne Miasto w Wieliczce, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to tylko niektóre z propozycji dla tych, którzy posiadają przyjemność przebywania i zapoznania się z pięknym Krakowem i polską tradycją.

Co trzeba zobaczyć?