xTerraPoland.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Lifestyle

Lifestyle

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Stosowanie jogi pomaga w zachowaniu zdrowej sylwetki na co dzień. To także poprawa krążenia oraz ogólnego samopoczucia naszego organizmu każdego kolejnego dnia. Zastosowanie jogi ma wiele aspektów wpływających kojąco na nasze ciało i umysł. Jaksie są te kluczowe elementy, którymi zainteresowała nas joga i dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?Stres jak każdy wie, nie jest czymś, co chcielibyśmy odczuwać przez dłuższy czas. Korzystanie z jogi pomaga naszemu organizmowi w redukcji stresu. Pozwala na wyciszenie organizmu i wprowadzenie go w stan relaksacji i spokoju. Jak wiadomo stres może mieć wiele przyczyn, nadmierne wydzielanie kortyzolu w mózgu, który produkuje nasz organizm gdy zbytnio się zdenerwujemy. Ten hormon stresu to tykająca bomba zegarowa i stosowanie jogi pozwala na jej całkowite wyłączenie. Joga wpływa poza umysłem także na ciało. Ruch jaki odczuwamy stosując kogę wpływa a pobudzenie organizmu i w konsekwencji usprawnia się przemiana materii co wspomaga trawienie. Tym samym organizm daje nam sygnał, które pokarmy są zdrowe, a których wypadałoby unikać.

Wpływ jogi na nasz organizm

Ruch w wykonaniu ćwiczeń w jodze jest także głównym czynnikiem, który wpływa nasz układ krążenia. Już sam fakt ruszania się sprawia, że wprawiamy nasze ciało w korzystne dla niego wibracje, tym samym zapewniając mu pożądaną przez niego ilość ruchu. Joga oddziałuje na układ krążenia gdzie szybciej i sprawniej dostarcza krew do tkanek i komórek. Następuje dotlenienie organizmu, ciało w pewnym sensie przyjmuje pozycje spoczynkowa tym samym, dając korzyści układowi sercowo-naczyniowemu. Praktykowane w jodze stosowanie głębokiego oddechu zwanego paranayamą przekłada się na działania dla całego ciała. Dzięki tym ćwiczeniom oddechowym usprawniamy pracę wykonywaną przez nasze płuca, dotleniamy cały organizm i wprowadzamy ciało w san głębokiego i długotrwałego relaksu.

Z badań jakie przeprowadzono jakiś czas temu na pozytywnym aspektem stosowania jogi wynika iż z połączenia długotrwałego stosowania jogi wspartej poprzez medytację dajemy ciału dodatkowy impuls do walki z naszymi dolegliwościami. W tych badaniach chore ciało ludzkie doznawało ukojenia po zastosowaniu jogi asan. A także miało znaczący wpływ na odczuwanie bólu u chorych na m.in raka, chorych na stwardnienie rozsiane, a także znaczną poprawę u osób z chorobami autoimmunologicznymi oraz z wysokim nadciśnieniem tętniczym. To także solidna dawka pomocy w przypadku osób u których zauważono choroby zapalenia stawów, długotrwale występujące bóle w takich rejonach jak pleców czy bóle karku i szyi, oraz w innych schorzeniach. Joga to również świetnym sposobem na odtrucie organizmu z występujących wokół toksyn. Pobudzenie naszego trawienia przyczyni się do usunięcia tych szkodliwych toksyn szybciej.

Udostępnij