xTerraPoland.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Lifestyle

Lifestyle

Jak utrzymać umysł w dobrej kondycji?

Jak utrzymać umysł w dobrej kondycji?

Wielu z nas prowadzi zabiegany tryb życia, w związku z czym nie ma czasu nawet na porządny odpoczynek. Ciągle się dokądś spieszymy, gdzieś wychodzimy, coś robimy i nie dajemy sobie nawet chwili wytchnienia. Z czasem opanowuje nas przez to coraz większa frustracja, jednak wmawiamy sobie, że wszystko mamy pod kontrolą i że wszystko jest w absolutnym porządku. Niestety, w ten sposób tylko siebie okłamujemy, ponieważ tak szybkie i stresujące tempo życia jest w stanie nie tylko zniszczyć nasze zdrowie fizyczne, ale przede wszystkim – psychiczne.

Zdrowie psychiczne

Może się to niektórym wydawać śmieszne i nieprawdopodobne, ale depresja nie jest jedynie wymówką dla słabych ludzi. Choroba ta zbiera coraz większe żniwo wśród wszystkich społeczeństw i wcale nie jest prosta do wyleczenia. Jest nawet trudna do zdiagnozowania, jeśli osoba cierpiąca umie dobrze maskować jej objawy. Depresja i wszelkiego rodzaju nerwice to choroby cywilizacyjne, a odsetek osób na nie chorych będzie jedynie rósł z każdym rokiem. Dlatego tak ważne jest, byśmy pamiętali nie tylko o dbaniu o swoje ciało, ale także o głowę. Zatem jak utrzymać umysł w dobrej kondycji?

Jak utrzymać umysł w dobrej kondycji?

Jak utrzymać umysł w dobrej kondycji?Wcale nie musi to być tak trudną sztuką, jaką się na pierwszy rzut oka wydaje. Jako ludzie często mamy tendencję do tego, że pamiętamy o relaksie ciała, ale zapominamy o relaksie dla naszego mózgu. Jeśli znajdujemy już chwilę na odpoczynek, to najczęściej jest to bezmyślne gapienie się w telewizor, albo przeglądanie stron internetowych. One karmią nas jednak w bardzo dużym stopniu negatywnymi wiadomościami, co ma na znaczący wpływ na nasze samopoczucie, choć sami nie zdajemy sobie z tego do końca sprawy. Również przeglądanie zdjęć ludzi bogatszych i piękniejszych od nas może powodować poczucie niższości oraz przygnębienie i smutek. Jaki z tego wniosek? Najlepiej dla naszego umysłu będzie odciąć się od mediów – przynajmniej na jakiś czas.

Zrób coś dla siebie!

Zamiast tego możemy zrobić coś dobrego dla siebie. Na przykład pójść i pobiegać, spotkać się ze znajomymi, albo po prostu sięgnąć po książkę. Powinniśmy odpoczywać w sposób, który zapewni naszemu mózgowi same pozytywne bodźce. Po pewnym czasie takiego „detoksu” z łatwością zauważymy, jak wiele się w nas zmieniło. O ile jesteśmy bardziej zrelaksowani i spokojni. Być może nie będziemy chcieli nawet nigdy więcej marnować czasu w sposób tak bezproduktywny, jak gapienie się w ekran telewizora lub komputera czy smartfona. Powinniśmy dobrze traktować samych siebie, ale także i innych. Okazane dobro wraca bowiem do nas ze zdwojoną siłą, a my, kiedy pomagamy innym, zwyczajnie czujemy się lepiej we własnej skórze. Tych kilka prostych czynności może sprawić, że jakość naszego życia znacząco się poprawi, a kondycja psychiczna będzie doskonała.

Udostępnij