Tutaj jesteś

Jak zapewnić sobie ochronę przed poceniem się?

26 września, 2023 Sport ochronę przed poceniem się

Codzienna higiena to ochrona przed poceniem się, które potrafi skutecznie utrudnić życie. Stres, wysiłek fizyczny, zwiekszona temperatura, to wszystko wpływa na większe pocenie się. Jak ułatwić sobie higienę i zadbać o skórę? Zobacz czym różni się antyperspirant i dezodorant i wybierz najlepszą opcję.

Co wybrać – dezodorant czy antyperspirant?

Pocenie się to naturalna reakcja organizmu przed poceniem się. Jest to naturalna ochrona przed przegrzaniem się, którą reguluje sobie organizm. Zwykłe sytuacje codzienne związane z pracą czy życiem osobistym to okazja do stresów, a co za tym idzie, do większego pocenia się. Osoby, które czynnie uprawiają sport, pocą się najbardziej. Te wszystkie sytuacje wymagają ochrony za pomocą dezodorantu lub antyperspirantu. W zależności od potrzeb możesz wybrać kosmetyk odpowiedni dla siebie. Dezodorant niweluje przykry zapach pocenia się, bo zmniejsza ilość bakterii na skórze. Z kolei tylko antyperspirant blokuje pocenie się, bo zawiera składniki ograniczające wydzielanie potu, które zwężają pory skóry. Dają one całodzienną ochronę przed poceniem się. Jeśli mocno się pocisz wybierz właśnie ten kosmetyk, a będziesz się czuć pewnie przez cały długi dzień pełen wyzwań. 

Jaka postać antyperspirantu jest najlepsza?

Jeśli wiesz już, jak działa antyperspirant, pora ma wybór jego formy. Antyperspirant w sprayu to niezwykle wygodny kosmetyk, który wystarczy rozpylić z odległości kilkunastu centymetrów na czyste i wysuszone pachy. Czy antyperspirant w sprayu jest bezpieczny?Jak najbardziej, a gdy go zmyjemy, jego działanie od razu ustępuje. Kulka i sztyft to nieco łagodniejsza forma, która nie jest tak szybka w użyciu jak spray. Przy kulce trzeba odczekać, aż mokre ślady wyschną. Aplikacja w sztyfcie też wymaga choć chwilowego odczekania, zanim ubierze się ubranie. Można stosować różne formy kosmetyku na inne okazje, na przykład dezodorant w kulce w domu, a antyperspirant w sprayu przed wyjściem do pracy. Czy wiesz jaki wybrać antyperspirant w sprayu? Ważne, aby kosmetyk nie uczulał i był skuteczny, czyli dostosowany do aktualnych potrzeb. Przekonanie, że nie powinno używać się antyperspirantów, jest już dawno obalone, bo są one całkowicie bezpieczne dla skóry. 

Wybierz ten kosmetyk zgodnie ze swoimi potrzebami

Ilość wydzielanego potu ma bezpośredni wpływ na to, jaki kosmetyk wybrać. Intensywne pocenie się to oczywisty wybór antyperspirantu, który zapewnia całodzienny komfort i redukuje ilość potu. Czy znasz antyperspirant męski w sprayu L’Oréal Men Expert Invincible Sport? Jest to kosmetyk o świeżym, drzewnym zapachu, który ma potrójne działanie. Po pierwsze, reguluje pocenie się i ogranicza nieprzyjemny zapach. Po drugie, dzięki zawartości magnezji, pozwala na utrzymanie suchości nawet do 96 godzin. I wreszcie, kosmetyk nie zawiera alkoholu i jest przebadany dermatologicznie, a tym samym bezpieczny dla skóry. Można go używać codziennie bez obawy o wpływ na organizm, bo jest całkowicie bezpieczny. Jest idealny na intensywne treningi i dni pełne wyzwań i spodoba się każdemu mężczyźnie, który lubi poczuć się pewnie w swojej skórze.

Materiał oznaczony

admin

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów sportu, odzieży sportowej, diety i lifestyle'u łączy pasję i wiedzę, tworząc przestrzeń dla wszystkich entuzjastów aktywnego życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy w świecie sportu, inspirujące stylizacje sportowe, zdrowe podejście do diety oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia pełnego energii i radości. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować swoje życie w rytmie sportowej pasji i zdrowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?