xTerraPoland.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Lifestyle

Lifestyle

Obóz snowboardowy – czas nauki i zabawy

Obóz snowboardowy – czas nauki i zabawy

Zima kojarzy się dzieciom przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia oraz feriami zimowymi. O ile świąteczny czas spędzany jest na spokojnie w gronie rodziny, tak ferie powinny być aktywne. Każdy uwielbia śnieżne szaleństwo. Dzieci kochają lepienie bałwanów, rzuty śnieżkami, zjeżdżanie z górek i tym podobne. O ile jeszcze kilka lat temu ze śniegiem nie było problemu, tak obecnie w większości części Polski jest niestety rzadkością. W związku z tym warto wysłać dziecko podczas ferii zimowych na obóz snowboardowy realizowany w górach. Tam śniegu co roku jest pod dostatkiem, a więc dziecko będzie niezwykle szczęśliwe.

Dla kogo obóz snowboardowy?

Obóz snowboardowy jest organizowany dla dzieci oraz młodzieży. W przypadku obozu snowboardowego dla dzieci będzie on odpowiedni dla smyków w wieku 8-12 lat. Obóz snowboardowy dla młodzieży z kolei dla osób w wieku 12-18 lat.

Na obóz snowboardowy może pojechać dziecko, które dopiero chce rozpocząć naukę jazdy na desce, jak i te, które już ma sporo lekcji za sobą. Uczestnicy obozów snowboardowych są dzieleni na niewielkie grupy pod względem wieku i stopnia zaawansowania. Dzięki temu każdy będzie się uczył w gronie rówieśników o podobnych umiejętnościach.

Program obozu snowboardowego.

Program obozu snowboardowego jest bardzo bogaty. Uczestnicy codziennie ćwiczą na stokach po około 4-5 godzin.

Grupa całkiem początkująca pozna podstawy takie jak podchodzenie pod górę, hamowanie oraz jak bezpiecznie upadać. Nauczą się zjeżdżać z górki, skręcać i korzystać z wyciągów.

Osoby, które już próbowały jazdy na snowboardzie, doszlifują swoje umiejętności tak, aby poradzić sobie na dużym stoku. Potrenują między innymi jazdę, skręty oraz właściwą postawę.

Grupa zaawansowana czyli osoby, które już dobrze jeżdżą na snowboardzie nauczą się jazdy freestyle, ślizgów i skrętów, korekty błędów, a ci bardziej zaawansowani również skoków, trików.

Obóz snowboardowy to nie tylko nauka jazdy na desce. Na wszystkich uczestników czeka mnóstwo zabawy. Konkursy rzuty śnieżkami do celu, zjazdy na matach, jabłuszkach, sankach z górek, rozgrywki gier planszowych, animacje, wieczorki integracyjne, dyskoteki, wycieczki – to iw wiele więcej czeka na wszystkich na obozie snowboardowym. Mnóstwo atrakcji, zero nudy.

Co zabrać na obóz snowboardowy?

– deska snowboardowa oraz buty (możliwość wypożyczenie u organizatora, jeżeli dziecko nie ma swojego sprzętu)
– gogle narciarskie,
– kask,
– czapkę mieszczącą się pod kask (cienką “pilotkę”, “kominiarkę”),
– długie skarpety,
– czapkę,
– szalik,
– nieprzemakalne rękawiczki x2,
– zimową kurtkę sportową,
– nieprzemakalne spodnie,
– ciepły sweter,
– buty zimowe,
– przybory do mycia i ręcznik,
– klapki i strój kąpielowy,
– tenisówki,
– krem na mróz z filtrem UV,
– pomadkę do ust,
– odzież oraz bieliznę
– kieszonkowe.

Kupić sprzęt czy wypożyczyć?

Wielu rodziców zastanawia się przed obozem snowboardowym, czy zakupić dziecku sprzęt czy jednak skorzystać z wypożyczalni. Jeżeli dziecko po raz pierwszy jedzie na obóz snowboardowy to zdecydowanie lepiej jest ten sprzęt wypożyczyć. Podobnie jest w przypadku małych dzieci. Snowboard nie jest tani, a więc nie warto ryzykować zakupem, nie wiedząc czy dziecku ten sport się spodoba. Małe dzieci z kolei szybko rosną, a więc zakupione buty na jeden sezon, mogą się okazać za małe w przyszłym.

Sprzęt zdecydowanie warto zakupić młodzieży, która co roku wyjeżdża na obóz snowboardowy i uwielbia ten sport. W przypadku starszej młodzieży mamy pewność, że taki zakup będzie służył przez wiele sezonów.

Obóz snowboardowy w kraju czy zagranicą?

Obozy snowboardowe realizowane są zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Te krajowe polecane są wszystkim grupom wiekowym, osobom początkującym, jak i zaawansowanym. Obozy zagraniczne będą odpowiednie dla młodzieży już dobrze jeżdżącej na snowboardzie. W Polsce najpopularniejsze obozy snowboardowe organizowane są w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie, Małym Cichym, Murzasichle, Zakopanem, Białym Dunajcu, Wiśle, Szczyrku. Z pośród zagranicznych obozów snowboardowych najchętniej wybierane są te realizowane we Włoszech, we Francji, w Austrii, w Szwajcarii, w Czechach oraz na Słowacji.

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz snowboardowy?

Obóz snowboardowy to sposób na aktywne, pełne wrażeń i piękne ferie zimowe. Na obozie snowboardowym nie ma mowy o nudzie. Każdy uczestnik weźmie udział w szkoleniu z jazdy na snowboardzie. Profesjonalna, pełna pasji kadra nauczy obozowiczów wielu ciekawych rzeczy. Niezależnie od stopnia zaawansowania każde dziecko wyniesie z tego obozu bardzo wiele. Dodatkowo jest to czas zabawy oraz integracji, zarówno na stoku, jak i poza nim. Obozowe znajomości bardzo często zamieniają się w prawdziwe przyjaźnie. Obóz snowboardowy pozwala rozwijać dziecku pasje. Taki wyjazd jest niepowtarzalną przygodą, którą zdecydowanie warto zapewnić swojemu dziecku.

Udostępnij