xTerraPoland.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Lifestyle

Dieta

Czy suplementacja zawsze jest konieczna?

Czy suplementacja zawsze jest konieczna?

Suplementy diety stają się coraz bardziej dostępne. Z tego względu, wielu sportowców amatorów sięga po całą masę produktów, które mają za zadanie pomóc im w osiąganiu celów sportowych.

Czy suplementacja zawsze jest konieczna?

Wiele z nich jest skutecznych, ale nie wszystkie dobrze sprawdzą się w każdej dyscyplinie. Aby odpowiednio dobrać suplementację, powinniśmy poznać działanie określonych suplementów i obiektywnie ocenić, czy stosowanie ich przyniesie nam efekty. Kreatyna czy odżywka białkowa to jedne z najpopularniejszych suplementów. Używanie ich ma sens w wielu dyscyplinach takich jak: sporty walki, sporty siłowe czy nawet piłka nożna. Na rynku możemy znaleźć także suplementy na odchudzanie, które pomogą nam w zdobyciu wymarzonej sylwetki.

Na masę

Dla osób, które zamiast się odchudzać, chcą przybrać na masie, istnieją odżywki typu gainer, które pomagają w dostarczaniu odpowiedniej ilości białka i węglowodanów. Naszą suplementację powinniśmy dobierać indywidualnie do naszych potrzeb. Nie ma sensu używać wszystkich produktów dostępnych na rynku. Należy również pamiętać, że suplementy są tylko uzupełnieniem naszej diety i nie powinny stanowić podstawy.

www.smoczajama.com.pl

Udostępnij