Spacer jako aktywność fizyczna

by Redakcja xTerraPoland
Spacer jako aktywność fizyczna

Lekarze i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem człowieka alarmują, że współcześnie ludzie stanowczo za mało czasu przeznaczają na aktywność fizyczną. Według badań, aby zachować zdrowe ciało, powinniśmy na aktywność fizyczną przeznaczać przynajmniej 30 minut 3 razy w tygodniu – to absolutne minimum. Niestety, wielu z nas, przyjmując siedzący tryb życia, nie spełnia nawet tej minimalnej liczby. A istnieje przecież tyle sposobów, by ubogacić nasz styl życia o przynajmniej odrobinę ruchu.

Spacer jako aktywność fizyczna

Spacer jako aktywność fizycznaOtóż najprostszym sposobem na podjęcie się jakiejkolwiek aktywności ruchowej, jest spacer. Spacer jako aktywność fizyczna jest przyjemny, może być podjęty przez każdego z nas. Spacer jako aktywność fizyczna posiada wiele zalet, dla których warto poszerzyć nasze codzienne czynności o spacer po okolicy. Po pierwsze, nie ma żadnych większych przeciwwskazań, by każdy z nas podjął się codziennego spaceru. Istnieją takie choroby, które wykluczają nadmierną aktywność fizyczną i intensywne ćwiczenia na siłowni. Na przykład problemy z sercem, niektóre problemy hormonalne, problemy ze stawami i inne. W takich przypadkach można usłyszeć od lekarza, że nie należy wykonywać żadnych obciążających fizycznie aktywności. Mylnie wielu z nas sądzi w takich sytuacjach, że pozostaje wtedy jedynie usiąść przed telewizorem i nic nie robić. Spokojny spacer, dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby, na dystans możliwy do pokonania przez konkretną osobę, jest całkowicie bezpieczną formą aktywności. Dzięki niemu dotlenimy się, rozruszamy mięśnie i poczujemy się lepiej.

Dlaczego warto spacerować?

Są też osoby, które po prostu nie lubią żadnej aktywności fizyczne, unikają jej jak ognia, a wyciskanie siódmych potów na siłowni, na fitnesie czy innych aktywnościach nie stanowią dla nich żadnej przyjemności. Spacer jako aktywność fizyczna może również wtedy być świetnym wyjściem, by jednak nie zasiedzieć się do końca – w końcu nie ma nic przyjemniejszego niż choćby krótki spacer po lesie, polach, albo miejskim parku. Nawet jeśli nie jesteś fanem aktywności fizycznej, może warto spróbować choć tyle – dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Gdzie chodzić na spacery? Wybierz miejsca, gdzie będziesz czuł się dobrze. Najlepiej wybrać takie okolice, gdzie jest świeże, czyste powietrze – las, pola, spokojne okolice gdzieś za miastem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście – wybierz się do ulubionego parku. Może warto też odwiedzić miejsca, w których jeszcze nigdy nie byłeś – może odkryjesz nowe, piękne miejsce, gdzie warto kiedyś zabrać swoich przyjaciół. Spacer jako aktywność fizyczna to sposób na utrzymanie dobrej kondycji dla każdego – niezależnie od tego, czy lubisz sport czy nie, a nawet jeśli musisz się oszczędzać. Spacer to bezpieczna forma spędzania czasu aktywnie dla każdego.

Related Posts

Leave a Comment