Tutaj jesteś

Kiedy warto zapisać się na trening EMS (elektrostymulacji mięśni)?

10 kwietnia, 2022 Sport

Treningi określane jako EMS pozwalają na prowadzenie elektrostymulacji mięśni w trakcie ruchu. Za ich pomocą można osiągnąć efekty porównywalne z pobytem przez 2-3 godziny na siłowni w zaledwie 20 minut!

Na czym polegają treningi EMS?

Elektrostymulacja mięśni, czyli w skrócie EMS to proces prowadzony z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu pozwalającego na doprowadzanie to tkanki mięśniowej impulsów elektrycznych.

Impulsy, które docierają do mięśni i powodują, że możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów, ponieważ pracują one intensywniej nawet w trakcie prostych ruchów.

W trakcie treningów EMS wykorzystuje się specjalne rodzaje urządzeń. Są one połączone z elektrodami, które doprowadzają impulsy elektryczne do mięśni. Elektrody mogą być też zamocowane w specjalnych strojach, które zakładają ćwiczący.

W profesjonalnych studiach oferujących treningi EMS, na przykład intime.pl, stosowane są zaawansowane urządzenia, które wyposażone są w szereg różnorodnych programów oraz w ekrany. Trener dobiera odpowiedni program do potrzeb osoby ćwiczącej, a następnie może ona wykonywać zalecone ćwiczenia zgodnie z pojawiającymi się na ekranie informacjami.

Treningi EMS – dla kogo?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej są wszechstronne i może korzystać z nich wiele osób, którym zależy na tym, by poprawić swój wygląd, kondycję, zdrowie.

Wśród celów treningowych, które wybierają osoby ćwiczące, najczęściej znajdują się:

  • zrzucenie kilogramów
  • wymodelowanie sylwetki
  • lepsza kondycja
  • wzmocnienie aparatu mięśniowego
  • budowa masy mięśniowej
  • zredukowanie bólu
  • zmniejszenie obrzęków

Treningi te mogą być prowadzone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego również mogą korzystać z nich seniorzy.

Warto jednak pamiętać o kilku przeciwwskazaniach związanych z treningami EMS, do których zaliczają się głównie choroby serca i układu krążeniowego, wszczepiony rozrusznik serca, ciąża, epilepsja, nowotwory.

Jak przebiega trening EMS?

Trening EMS nie jest skomplikowany i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Jak dokładnie przebiega?

W pierwszym kroku trzeba będzie zapisać się na zajęcia. Teraz można zrobić to również internetowo, na przykład we wspomnianej sieci intime.pl, która działa w różnych miastach w Polsce.

Spotkanie rozpoczyna się od konsultacji z trenerem personalnym. Dokładnie mierzy on i waży swojego klienta, a także pyta go o to, jakie chce osiągnąć cele treningowe. Na tej podstawie może następnie wybrać najlepszy dla niego plan treningowy.

W trakcie treningu EMS należy mieć na swoim ciele specjalną kamizelkę, która zawiera elektrody doprowadzające impulsy elektryczne do mięśni. Wykonuje się następnie różne rodzaje ruchów, zgodnie z zaleceniami trenera oraz informacjami podawanymi przez urządzenie EMS.

Cały czas trwania treningu EMS to 20 minut. To niewiele, biorąc pod uwagę, że w tym czasie można spalić nawet ponad 1300 kcal.

Trenującym najczęściej zaleca się korzystanie z treningów elektrostymulacji mięśniowej 1-2 razy w tygodniu. To zatem duża oszczędność czasu!

Trening EMS – gdzie się zapisać i ile kosztuje?

Osobom zainteresowanym treningami jak EMS Wrocław oraz inne duże miasta w Polsce zapewniają obecnie dostęp do klubów dysponujących nowoczesnym sprzętem treningowym.

Warto sprawdzić oferty dostępne w klubach przez internet. Na ich stronach można dowiedzieć się także więcej o cenach.

Zazwyczaj za treningi EMS należy zapłacić około 100-200 złotych za jedno spotkanie. Warto jednak wskazać, że mogą być one tańsze, gdy wykupi się z góry dłuższy plan treningowy na kilka miesięcy.

admin

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów sportu, odzieży sportowej, diety i lifestyle'u łączy pasję i wiedzę, tworząc przestrzeń dla wszystkich entuzjastów aktywnego życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy w świecie sportu, inspirujące stylizacje sportowe, zdrowe podejście do diety oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia pełnego energii i radości. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować swoje życie w rytmie sportowej pasji i zdrowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?