xTerraPoland.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Lifestyle

Sport

Kiedy warto zapisać się na trening EMS (elektrostymulacji mięśni)?

Kiedy warto zapisać się na trening EMS (elektrostymulacji mięśni)?

Treningi określane jako EMS pozwalają na prowadzenie elektrostymulacji mięśni w trakcie ruchu. Za ich pomocą można osiągnąć efekty porównywalne z pobytem przez 2-3 godziny na siłowni w zaledwie 20 minut!

Na czym polegają treningi EMS?

Elektrostymulacja mięśni, czyli w skrócie EMS to proces prowadzony z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu pozwalającego na doprowadzanie to tkanki mięśniowej impulsów elektrycznych.

Impulsy, które docierają do mięśni i powodują, że możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów, ponieważ pracują one intensywniej nawet w trakcie prostych ruchów.

W trakcie treningów EMS wykorzystuje się specjalne rodzaje urządzeń. Są one połączone z elektrodami, które doprowadzają impulsy elektryczne do mięśni. Elektrody mogą być też zamocowane w specjalnych strojach, które zakładają ćwiczący.

W profesjonalnych studiach oferujących treningi EMS, na przykład intime.pl, stosowane są zaawansowane urządzenia, które wyposażone są w szereg różnorodnych programów oraz w ekrany. Trener dobiera odpowiedni program do potrzeb osoby ćwiczącej, a następnie może ona wykonywać zalecone ćwiczenia zgodnie z pojawiającymi się na ekranie informacjami.

Treningi EMS – dla kogo?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej są wszechstronne i może korzystać z nich wiele osób, którym zależy na tym, by poprawić swój wygląd, kondycję, zdrowie.

Wśród celów treningowych, które wybierają osoby ćwiczące, najczęściej znajdują się:

  • zrzucenie kilogramów
  • wymodelowanie sylwetki
  • lepsza kondycja
  • wzmocnienie aparatu mięśniowego
  • budowa masy mięśniowej
  • zredukowanie bólu
  • zmniejszenie obrzęków

Treningi te mogą być prowadzone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego również mogą korzystać z nich seniorzy.

Warto jednak pamiętać o kilku przeciwwskazaniach związanych z treningami EMS, do których zaliczają się głównie choroby serca i układu krążeniowego, wszczepiony rozrusznik serca, ciąża, epilepsja, nowotwory.

Jak przebiega trening EMS?

Trening EMS nie jest skomplikowany i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Jak dokładnie przebiega?

W pierwszym kroku trzeba będzie zapisać się na zajęcia. Teraz można zrobić to również internetowo, na przykład we wspomnianej sieci intime.pl, która działa w różnych miastach w Polsce.

Spotkanie rozpoczyna się od konsultacji z trenerem personalnym. Dokładnie mierzy on i waży swojego klienta, a także pyta go o to, jakie chce osiągnąć cele treningowe. Na tej podstawie może następnie wybrać najlepszy dla niego plan treningowy.

W trakcie treningu EMS należy mieć na swoim ciele specjalną kamizelkę, która zawiera elektrody doprowadzające impulsy elektryczne do mięśni. Wykonuje się następnie różne rodzaje ruchów, zgodnie z zaleceniami trenera oraz informacjami podawanymi przez urządzenie EMS.

Cały czas trwania treningu EMS to 20 minut. To niewiele, biorąc pod uwagę, że w tym czasie można spalić nawet ponad 1300 kcal.

Trenującym najczęściej zaleca się korzystanie z treningów elektrostymulacji mięśniowej 1-2 razy w tygodniu. To zatem duża oszczędność czasu!

Trening EMS – gdzie się zapisać i ile kosztuje?

Osobom zainteresowanym treningami jak EMS Wrocław oraz inne duże miasta w Polsce zapewniają obecnie dostęp do klubów dysponujących nowoczesnym sprzętem treningowym.

Warto sprawdzić oferty dostępne w klubach przez internet. Na ich stronach można dowiedzieć się także więcej o cenach.

Zazwyczaj za treningi EMS należy zapłacić około 100-200 złotych za jedno spotkanie. Warto jednak wskazać, że mogą być one tańsze, gdy wykupi się z góry dłuższy plan treningowy na kilka miesięcy.

Udostępnij