Tutaj jesteś

Koszulka kompresyjna – sposób na lepsze efekty ćwiczeń

24 listopada, 2020 Moda

Efektywny trening to wypadkowa wielu składowych. Jedną z nich jest odpowiednio dobrana odzież, która nie tylko zapewni komfort, ale również poprawi wydajność ćwiczeń. Jednym
z przykładów tego typu ubrań jestkoszulka kompresyjna. Zyskuje ona popularność nie tylko wśród profesjonalnych sportowców, ale również wśród amatorów treningów na siłowni.

Koszulka kompresyjna – co to jest?

Koszulka kompresyjna to odzież sportowa. Nazywana jest koszulką uciskową ponieważ jej głównym zadaniem jest ucisk mięśni. Pozwala to na ich lepsze ukrwienie, a co za tym idzie dotlenienie podczas treningu. Mechanizm jej działania sprawia, że osoby noszące ją podczas treningów są mniej narażone na mikrourazy, dzięki czemu czas regeneracji pomiędzy nimi jest znacznie krótszy. Dotlenienie organizmu spowodowane noszeniem koszulki kompresyjnej przyczynia się również do tego, że osoba ćwicząca jest w stanie podejmować aktywność fizyczną znacznie dłużej.

Wiele koszulek kompresyjnych spełnia dodatkową funkcję – termoaktywną. Odzież termoaktywna szybciej odparowuje wilgoć spowodowaną poceniem się na zewnątrz. Na ich korzyść przemawia również fakt, że w zależności od warunków pogodowych schładzają albo dogrzewają ciało osoby ją noszącej.

Jaką koszulkę kompresyjną kupić?

Decydując się na zakup koszulki kompresyjnej należy się zastanowić w jakich warunkach będzie ona używana. Na rynku dostępne są koszulki kompresyjne z krótkim i długim rękawem. Krótki rękaw będzie świetnym rozwiązaniem na treningi na siłowni oraz w zaciszu domowym. Z kolei długi rękaw z pewnością docenią osoby, które nie odpuszczają ćwiczeń nawet podczas najbardziej zimnych dni.

Nie bez znaczenia jest również rozmiar koszulki. Koszulka kompresyjna aby mogła spełniać swoją funkcję musi być dopasowana do jej użytkownika. Koszulka w zbyt małym rozmiarze przyczyni się do gorszego komfortu podczas ćwiczeń. Zbyt duży rozmiar spowoduje, że nie będzie tak dobrze spełniała swojej funkcji dotleniania organizmu podczas treningu. Warto więc przed zakupem dokładnie zmierzyć swoje obwody aby móc wyciągnąć maksymalne korzyści podczas ćwiczeń.

Koszulki kompresyjne w sklepie Tricentre.pl występują w wielu różnych modelach. W zależności od preferencji można zakupić model w klasycznych odcieniach bieli oraz czerni lub w neonowych kolorach takich jak żółć, zieleń czy niebieski. Koszulki kompresyjne mogą posiadać nadruki lub nie.

Wykonując regularne treningi warto zadbać aby przynosiły one jak największe efekty. Pomocne w tym może być stosowanie profesjonalnej odzieży sportowej takiej koszulki kompresyjne, które łatwo i bezpiecznie mogą podwyższyć wydolność organizmu.

admin

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów sportu, odzieży sportowej, diety i lifestyle'u łączy pasję i wiedzę, tworząc przestrzeń dla wszystkich entuzjastów aktywnego życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy w świecie sportu, inspirujące stylizacje sportowe, zdrowe podejście do diety oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia pełnego energii i radości. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować swoje życie w rytmie sportowej pasji i zdrowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?