xTerraPoland.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Lifestyle

Lifestyle

Przyrządy gimnastyczne do treningu w domu

Przyrządy gimnastyczne do treningu w domu

Uzyskanie wymarzonej sylwetki nie wymaga wykupienia karnetu do siłowni na cały rok, można stworzyć własną siłownie w domowych zaciszu. Przyrządy gimnastyczne które warto zakupić i dają najlepsze efekty.

Przyrządy do treningu siłowego

Ławka treningowa wraz z obciążeniem oraz sztangą – jest to jeden z droższych przyrządów gimnastycznych jednak wart swojej ceny. Pozwala na trening siłowy przy użyciu obciążenia. Głównie mięsnie klatki piersiowej, a także ramion.

Hantle – najprostszy sprzęt do ćwiczenia w domu. Przy ich pomocy możemy wykonać masę ćwiczeń które wyrzeźbią ciało  i zbudują masę mięśniową. Można  zakupić hantle które posiadają stałą wagę jak i hantle w których ciężar można regulować, co zapewnia bardziej urozmaicony trening. Duzy plus to bardzo mało miejsca jaki zajmuje ten sprzęt.

Uchwyty do pompek – jeśli zwykła wersja pompek to za mało, warto zainwestować w przyrządy gimnastyczne takie jak uchwyty do pompek. Wykonywanie pompek będzie bardziej skutecznie  i szybciej zbudujemy wytrzymałość mięśniową. Wykonywanie pompek przy użyciu uchwytów nie obciąża stawów. Zapewnia mocne podparcie i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Sprzęt tani i zajmuje bardzo mało miejsca.

Atlasu do ćwiczeń – bardzo rozbudowany przyrząd gimnastyczny. Wielofunkcyjna maszyna do treningu dla początkujących, jak i zaawansowanych. Pozwala na trening praktycznie wszystkich partii ciała. Na minus dość duża cena, oraz zajmuje dużo przestrzeni.

Przyrządy do treningu cardio

Bieżnie – to idealne rozwiązanie, dla ludzi których pasją jest bieganie natomiast za oknem deszcz i wiatr. Bieżnie to przyrządy gimnastyczne, które w skuteczny sposób pozwolą spalić masę kalorii, zbudują atletyczną wysportowaną sylwetki i pomogą uzyskać wytrzymałość . Nowoczesne bieżnie z ekranem LCD często posiadają pulsometr, co pozwoli na kontrolowanie pulsu. Posiadają także możliwość ustawiania kąta nachylenia, co daję możliwość biegu pod górę i jeszcze bardziej urozmaica trening.

Wioślarz – przyrząd gimnastyczny który pozwoli zbudować silne szerokie plecy, rozbudować mięśnie czterogłowe uda, a także mięśnie brzucha i ramion. Wszechstronne urządzenie, w które warto zainwestować i cieszyć się atletyczną sylwetką.

Orbitrek – jeden z najbardziej popularnych przyrządów gimnastycznych wśród kobiet. Angażuję do pracy mięśnie nóg oraz pośladków, nie obciążając przy tym stawów, a trening na nim to przyjemność. Wysmukla i ujędrnia ciało i pozwala zgubić zbędne kilogramy. Wyróżniamy orbitreki elektryczne oraz magnetyczno – elektryczne.

Udostępnij