xTerraPoland.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Lifestyle

Odzież Sportowa

Jak ubrać się na rower w upalny dzień?

Jak ubrać się na rower w upalny dzień?

Gdy nadchodzi lato, a za oknem świeci słońce, każdy wielbiciel rowerowych wycieczek sięga po swój jednoślad. Jest to bowiem doskonała okazja, aby wsiąść na rower i podziwiać piękne widoki. Jak ubrać się na rower w upalny dzień, aby wycieczka nie była męcząca z powodu wysokiej temperatury?

Jak ubrać się na rower w upalny dzień?

Jak ubrać się na rower w upalny dzień?Latem warto założyć przewiewną i lekką odzież, która zapewni komfort podczas przemierzania na rowerze wielu odległych tras. Gdy termometr wskazuje wysoką temperaturę, a na dworze doskwiera upał wystarczy na rower założyć cienką, sportową koszulkę, krótkie spodenki, rękawiczki oraz kask zapewniający rowerzyście bezpieczeństwo. W upalne dni warto również zadbać o specjalistyczną bieliznę termiczną. Założenie nieoddychającego ubrania niskiej jakości sprawi, że trening rowerowy zamieni się w prawdziwą katorgę, a rowerzysta zamiast czerpać radość będzie skupiał się na dokuczającym mu dyskomforcie.

Jaką warto wybrać koszulkę kolarską?

Idealna, zapewniająca komfort i wygodę koszulka na rower powinna być wykonana z oddychającego materiału, który dobrze odprowadza wilgoć. Warto zainwestować w zakup odzieży, która została wykonana z tkaniny antybakteryjnej. Koszulka na rower powinna być idealnie dopasowana, bowiem nie może ona krępować ruchów sportowca. Przedłużany tył sprawi, że podmuchy wiatru nie będą smagały po odkrytych plecach. Wiele oferowanych na rynku kolarskich koszulek specjalistycznych posiada kieszonki, dzięki którym rowerzysta może mieć zawsze potrzebne rzeczy pod ręką. Można w nich umieścić baton energetyczny, klucze czy bidon z wodą.

Jakie wybrać spodenki kolarskie na rower?

Spodenki, niezależnie od pogody są najważniejszym elementem stroju rowerowego. Ta część garderoby sportowej w dużej mierze decyduje o komforcie w krytycznym miejscu styku z rowerem. Można wybrać model spodenek dopasowany do ciała lub nieco luźniejszy. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku najważniejszą rolę spełnia wbudowana wkładka, która to skutecznie zapobiega ewentualnym otarciom oraz niweluje dyskomfort. Warto wybrać spodenki z wkładką antybakteryjną oraz anatomiczną. Niezależnie od kroju spodenek, warto wybrać takie, które zostały uszyte z dobrego jakościowo materiału. Powinien on być oddychając oraz dobrze odprowadzać wilgoć.

Czy zakładać latem rękawiczki i kask na rower?

Nawet w upalne dni nie wolno zapominać o założeniu rękawiczek oraz kasku, bowiem w ciepłe dni łatwo o otarcia. Rękawiczki powinny być dobrze dopasowane, zapewniać wentylację oraz chronić przed urazami. Bardzo praktyczne są panele z materiału frotte, które to mogą być wykorzystywane do ocierania potu. Z kolei podczas wyboru kasku warto zwrócić uwagę na jego rozmiar, bowiem tylko dobrze dopasowany kask potrafi skutecznie ochronić głowę przed rozbiciem. Musi on koniecznie posiać odpowiednie otwory wentylacyjne. Wybór odpowiedniego ubioru na rower sprawi, że podróżowanie będzie zawsze ogromną frajdą niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Udostępnij