xTerraPoland.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Lifestyle

Lifestyle

Jak dbać o cerę trądzikową?

Jak dbać o cerę trądzikową?

Cera trądzikowa to problem wielu osób i to nie tylko w okresie dojrzewania. Bo chociaż trądzik najczęściej dotyka nastolatków, często też jest problemem osób dorosłych. I chociaż przyczyny jego powstawania bywają nieco inne, zasady pielęgnacji cery trądzikowej zawsze są podobne.

Jak dbać o cerę trądzikową? Po pierwsze dogłębnie trzeba ją oczyszczać.

Jak dbać o cerę trądzikową?Odpowiadając na pytanie o to, jak dbać o cerę trądzikową, należy zacząć od jej dogłębnego oczyszczania. To, że trądzik powstaje, to efekt kumulacji w głębszych warstwach skóry łoju. To, że on zalega, to niestety często efekt właśnie złej pielęgnacji. Zapchane pory i zamknięte ujścia po prostu nie pozwalają, aby łój wydostał się na zewnątrz. I tak powstają różnego rodzaju wypryski. Dlatego właśnie cerę trądzikową trzeba dogłębnie oczyszczać. I tu doskonale sprawdzają się preparaty na bazie aloesu. Ta roślina ma niezwykłe zdolności penetracyjne. Jej składniki wnikają w głębsze warstw skóry i wyprowadzają na zewnątrz to wszystko, co w nich zalega. Poza tym aloes działa też przeciwzapalnie. Jeśli więc trądzik połączony jest ze stanami zapalnymi skóry, tonik na bazie aloesu doskonale sobie z tym poradzi.

Po drugie odżywienie i nawilżenie

przesuszyć skórę, bo przecież to łojotok jest problemem. W praktyce jednak jest to poważny błąd. Przesuszona skóra staje się doskonałym źródłem rozwoju bakterii, które nasilają trądzik. Poza tym sucha skóra ciągle ulega podrażnieniom i mikrourazom, przez co staje się jeszcze bardziej zaczerwieniona i problematyczna. Dlatego po oczyszczeniu skóry, zawsze trzeba ją odżywić i nawilżyć. Ale przy pomocy środków, które nie spotęgują produkcji łoju. I tu doskonale sprawdzają się kremy, czy maseczki. Dedykowane cerze trądzikowej, wspomagają jej regenerację na poziomie komórkowym. Dzięki temu wygląda ona znacznie lepiej.

Po trzecie ochrona

Mało kto pamięta o tym, że cera trądzikowa wymaga też specjalistycznej ochrony. Szczególnie przed słońcem, czy wiatrem. Wiele osób uważa wręcz, że ekspozycja na słońce pomaga trądzik zwalczać. Ale tak wcale nie jest. To tylko strasznie skór wysusza, skąd bierze się krótkotrwały efekt. Na dłuższą metę, jest jeszcze gorzej. Dlatego, gdy warunki atmosferyczne nie są korzystne, warto pamiętać o dodatkowych kosmetykach ochronnych.

Po czwarte dieta

No i tu niektórzy doznają szoku. Bo niby, jak dieta ma wpłynąć na to, jak wygląda twarz? No właśnie wpływa i to bardzo. istnieje grupa produktów, jak słodycze, czy żywność przetworzona, które wzmagają produkcję sebum. Do tego dochodzą jeszcze odkładające się z pożywienia toksyny. Gdy zalegają w organizmie, trądzik skutecznie się nasila. Dlatego przede wszystkim należy pamiętać o zdrowej diecie.

Udostępnij